Atrakcje Turystyczne

Sianożęty – miejscowość nadmorska sąsiadująca bezpośrednio z Ustroniem Morskim położona nad otwartym morzem 12 km od Kołobrzegu. Jest to jeden z piękniejszych zakątków wybrzeża łączący w sobie wygody i atrakcje letniska z możliwością wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą. Charakteryzuje się łagodnym klimatem z dużą ilością aerozolu morskiego bogatego w cząsteczki jodu. Pobliskie wydmy porośnięte roślinnością, szeroka piaszczysta plaża i czysta woda gwarantują znakomite warunki do plażowania, kąpieli morskich i pieszych wędrówek.

 

Trasy rowerowe

 • Międzynarodowa Trasa Ustronie Morskie – Sianożęty – Kołobrzeg – Dźwirzyno
 • Sianożęty – Ustronie Morskie – Gaski (latarnia morska) – Sarbinowo – Chłopy
 • trasa do najstarszych w Polsce dębów – „Bolesław” – 800 lat i „Warcisław” – 640 lat, położonych w niedalekim Podczelu po południowej stronie drogi Koszalin – Kołobrzeg

Atrakcje turystyczne

 • Kołobrzeg (12 km) z atrakcjami turystycznymi i wczasowymi, z portem morskim i wycieczkami na Bornholm (Dania), to prężnie rozwijające się miasto – uzdrowisko, leżące przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku. Swą jakością wód kąpieliska morskiego, krystalicznie czystym powietrzem, urokiem plaż, klimatem i zielenią od dawna przyciąga tysiące turystów krajowych i zagranicznych. Mikroklimat, źródła solankowe, borowina, plaża ze złotym piaskiem, duże nasłonecznienie, aerozol unoszący się w pobliżu nadmorskiego brzegu, wszystko to zadecydowało, iż Kołobrzeg zdobył uznanie najznakomitszego uzdrowiska nad Bałtykiem.
 • Koszalin (24 km), z wczasowymi atrakcjami kulturalnymi
 • Woliński Park Narodowy, z Rezerwatem Żubrów (92 km)
 • Drawski Park Narodowy, z niezliczonymi jeziorami (68 km)
 • Mini Golf – róg ul. Kolejowej i ul. Geodetów.
 • Bastion wojskowy. Impreza „BASTION” zaistniała w Kołobrzegu przy ulicy Koszalińskiej po raz pierwszy latem 2002r. ciesząc się olbrzymim zainteresowaniem. „BASTION” – to ukryta wśród zieleni „twierdza” skupiająca bogatą kolekcję różnorodnego sprzętu pancernego. Sprzęt ten można oglądać ale przede wszystkim przejechać się nim po poligonie. Z przejażdżek korzystały dotąd dziesiątki tysięcy osób; biznesmeni, rodziny z dziećmi, kolonie i inne grupy zorganizowane. Sprawdzili się „pancerniacy” w różnym wieku, przy tym nie tylko płeć męska, ale i również żeńska, często odważniejsza od tej pierwszej. Adres: ul. Koszalińska 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu)
 • Fort Adventure – militarna przygoda dla małych i dużych. Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, imprezy okolicznościowej itp. Adres: ul. Bałtycka 1, Kołobrzeg. To twoja chwila prawdy.
 • Wesołe miasteczka – ul. Woj. Polskiego koło Kościoła oraz róg ul. Bol. Chrobrego i ul. Kolejowej.
 • DZIKI ZACHÓD – przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja. Konkursy dla każdego. Zieleniewo (za Kołobrzegiem)
 • Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce, oznakowany kolorem błękitnym o długości 31 km. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce „Bolesław” którego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat. 2 km dalej wzrasta jego młodszy współtowarzysz „Warcisław” – 640 lat.
 • Piracka Przygoda. Działa już ponad 10 lat zajmując się organizacją imprez dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych, w tym dużych imprez integracyjnych. Programy edukacyjno rozrywkowe organizowane są w oryginalnej scenerii XIX wiecznego fortu. Nawiązują do tradycji morskich, związanych z tradycją wielkich żaglowców i odwołujące się do romantycznego wizerunku piratów z okresu od XVII do XIX wieku. Programy przygotowywane są przez instruktorów zawsze ubranych w stylizowane stroje. Gry i zabawy cieszą się sporym zainteresowaniem. Jako piraci przygotowywaliśmy oprawę dla programów telewizyjnych i radiowych. Uczestniczyliśmy w programach Bezpieczna Jedynka, Teleranek, cyklach programów dla dzieci przygotowywanych na ferie zimowe. Program realizowany jest w scenerii autentycznego napoleońskiego fortu. Oficerowie zachowują się tak jak na dżentelmenów przystało, ubrani są w stylizowane mundury, a podczas programu wszystkich obowiązują zachowania znane z filmu „Pan i władca. Na krańcu świata”, „Piraci z Karaibów” oraz „Wyspa Skarbów”. Oficerowie dysponują białą bronią, pistoletami, muszkietami oraz armatami. Uczestnicy programu nauczą się szant i posmakują dymu podczas ostatniej salwy (oddanej z petard, którymi ładujemy armaty). Program kończy się zabawą, lub ogniskiem zależnie od upodobań grupy.
 • Latarnia morska w Gąskach z 1878r. – 41 m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano „Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”. Atrakcją dla wędkarzy jest Rzeka Czerwona, w której łowić można ryby łososiowate. Tu również można obserwować w okresie od początku września do końca listopada wędrówkę troci, wpływających do rzeki na tarło.
 • Teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią, oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.


Pogoda Sianożęty z serwisu

D.W. ”Solator” Sianożęty
ul. Lotnicza 1B
78-111 Ustronie Morskie
tel. 94 355 48 14
kom. 781 130 479
e-mail: dwsolator@wp.pl